טל' יעקוב בן טובים-0522435115

טל' מוטי אדר - 0522993463

Facebook
חפש
Clock

כל מה שצריך לדעת על עבודות גבס למזגן שלכם
כאשר רוכשים או שוכרים דירה, קורה לעיתים שמקבלים ירושות למיניהן מהדירה הקודמת, כמו למשל – המזגן. לרוע המזל, ברוב המקרים הוא גם ממוקם באמצע הסלון או על אחד הקירות שבדיוק עליו תכננתם לתלות את התמונה היפה שקניתם בשוק הפשפשים. אז לפני שאתם מתחילים לקטר, דעו שיש פתרון. והוא יחסית פשוט ולא יקר. קוראים לו גבס, ואתם תאהבו אותו ממש.
 
מתי צריך לבצע עבודות גבס למזגן
על אף שהגבס נועד במקור לביצוע עבודות פונקציונליות, כמו בנית קירות או הוספת שכבת בידוד לקירות בחדר, כיום הנוכחות שלו מאוד מורגשת וניתן למצוא אותו כמעט בכל בית בשימושים שונים ומגוונים, החל מנישה עם ספוטים לטלוויזיה או ספריה בחדר הילדים, וכלה ברהיטים בלעדיים. אפשר ליצור ולבנות אינספור עיצובים בגבס. מדובר בחומר אלסטי ודינמי מאוד, שקל ונוח לעבוד איתו. יחד עם זאת, הייעוד המקורי של הגבס, לשמש לבניית קירות, לחיפויים ולהסתרת פגמים, חשוב עדין באותה מידה ואין ספק שהוא זה שמעניק לחומר גלם זה מקום של כבוד בענף הבנייה.
בין עבודות הגבס הפונקציונליות, אלה שלא נועדו לעיצוב פר אקסלנס, ניתן למצוא גם את העבודות למזגנים. עבודות אלו מתבצעות בדרך כלל כאשר יש בבית מזגן מיני מרכזי שדורש העברת תעלת שרשוריות לחדרי הבית. ביצוע העבודות מסייע להסתרת המערכת כולה, ובכלל זה גם של צינורות אלה.
 
מהן עבודות הגבס הנפוצות שעושים למזגנים
הנמכת תקרת גבס – על מנת להסתיר את השרשורים והמאייד של המזגן, מומלץ לבצע הנמכת תקרה, באופן כזה שגם ישמש אתכם להעלמת האלמנטים הלא רצויים מהעין, וגם תוכלו להתקין עליו תאורה נסתרת או חיצונית, ייחודית לבית שלכם, שתשפר את מראה החלל עיצובית. כך תתפסו שתי ציפורים במכה.
לביצוע ההנמכה יש צורך בתכנון מוקדם של הנמכות הגבס ויציאות המיזוג בעזרת תכנית אדריכלית מפורטת יש להרכיב את מערכת המיזוג בצמוד לתקרת הבטון המקורית,(בפרוזדור או באמבטיה) להתקין את קונסטרוקציית המתכת של הגבס על גבי התקרה המקורית, לעטוף ולחפות את הקונסטרוקציה באמצעות לוחות גבס מותאמים לפי מידה, ולבסוף לפתוח פתחי אוורור ליציאת המזגן בחדרים ובסלון/מטבח.
חשוב לציין שאם בעבר היו משתמשים בחיפויי גבס שכוללים זוויות וצורות הנדסיות שונות לצורך ביצוע הנמכת תקרה מגבס שהצריכה לעיתים עיצוב מיוחד כגון קרניז גבס גלי או מעוגל , היום המגמה השתנתה והנמכות התקרה מבוצעות באופן אינטגרלי, כחלק מעיצוב הבית, כמה שיותר סמוי ולא צורם לעין. בדירות בהם התקרה גבוהה (2.8מ'+) יש הרבה מעצבי פנים שמנמיכים את כל התקרה של הסלון/מטבח ב 10 ס"מ ומשלבים גופי תאורה מיוחדים, ועושים "ניתוקים" מהקירות עם תאורה נסתרת.
רטיבות בגבס מהמזגן – אם המזגן התקלקל ומים מחלחלים ומרטיבים את תקרת הגבס, יופיעו עליו סימני רטיבות וקילופים ואף עלול להיגרם נזק ללוחות הגבס. אפשר להימנע מכך אם מקפידים היטב בהתקנת המזגן על עבודת הניקוזים עם שיפועים כנדרש .ניתן להתנחם בעובדה שאמנם גבס ניזוק בצורה חמורה יותר מקיר רגיל, אך הוא גם בר תיקון באופן קל ומהיר יותר. ניתן לסתום חורים שנפערו בו או, במקרה הצורך, אפילו להחליף את הלוח עצמו.
אנו ביבט מיזוג אויר וגבס, משלבים את שני העולמות ומודעים לכך שלא ניתן להפריד ביניהם. ואצלנו גם לא תידרשו לעשות זאת, ובעת התקנת המזגן, נספק לכם גם את עבודת החשמלאות המשלימה ואת עבודת הגבס שמתאימה למבנה לשביעות רצונכם המלאה. יש לנו ניסיון של מעל 25 שנה בתחום, בכל רחבי הארץ ועם כל סוגי המזגנים. אנו מתחייבים לתת לכם שירות אמין ומהיר, באמצעות ייעוץ טלפוני, הדמיה תלת מימדית והתקנה יסודית שתבוצע על ידי בעלי מקצוע מיומנים. אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה או בעיה הקשורה למזגן שלכם. נשמח לשמוע מכם ולעזור לכם.
 
באדיבות אתר טוב תודה